Silmusvõimendus

Silmusvõimendi ehk induktsioonsilmus (Inglise keeles hearing loop, loopamplifier, induction loop systems) on mõeldud kasutamiseks inimestele, kes kasutavad kuuldeaparaate.

Induktsioonsilmus koos silmusvõimendiga on tehniline lahendus, mis aitab vaegkuuljaid olukordades, kus ümbritseva keskkonna müra on suur, heliallikas asub kaugel või on ruumis kajad. Sellised kohad võiksid näiteks olla teatrid, kirikud, erinevad teenindusletid, nõupidamiste ruumid, ühistransport ja põhimõtteliselt kõik avalikud kohad.

Silmust koos võimendiga on võimalik paigalda väga erinevaid – alates üksikust teenindusletist, mille tööpiirkond võib olla ainult üks meeter, lõpetades suurte lennujaamadega või teatrisaalidega. Lisaks avalikele kohtadele on sobivaid seadmeid ka kodukasutusse, mida on väga mugav ühendada raadio või televiisoriga.

Silmusega varustatud teatrid

Teater Vanemuine

Vanemuise suure maja teatrisaalis on kasutusel uudse lahendusega helisageduslik induktsioonisüsteem ehk silmusvõimendi, mille abil on kuuldeaparaadiga inimesel võimalik helisid (kõnet, muusikat jne) paremini ja selgemini kuulda.
Kuigi paigaldatud süsteem katab kogu teatrisaali, on saalis kindlad tsoonid, kus seade kõige parema tulemuse annab. Vastava märgistusega saaliplaan on leitav siit: Saaliplaan ning ka Vanemuise teatri kassades. Silmussüsteemi kasutamiseks peab kuuldeaparaat olema varustatud vastava programmiga, mis võimaldab induktsioonivälja vastuvõttu. Neil vaegkuuljatel, kellel pole kuuldeaparaati või on selline, millel puudub silmusvõimendi kasutamise võimalus, on võimalik kasutada kõrvaklappe ning neid saab vajadusel küsida saaliteenindajalt.

Info:
Teater Vanemuine
Vanemuise 6, 51003 Tartu
piletiinfo 7 440 165
infotelefon 7 440 100
e-post: teater@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee

Tallinna Linnateater

Põrgulavale on paigaldatud silmusvõimendussüsteem, mille abil on kuulmispuudega inimestel, kes kasutavad kuuldeaparaati, võimalik teatrilavastuste sõnalisest ja muusikalisest osast oluliselt parem aru saada. Silmussüsteemi kasutamiseks on vajalik silmuseprogramm kuuldeaparaadis. Vaegkuuljad, kelle kuuldeaparaadis seda programmi ei ole, saavad lasta selle paigaldada kuulmiskeskuses.
NB! Silmusvõimendussüsteem ei toimi Põrgulava esimeses reas. Tehnilistel põhjustel ei saa silmusvõimendussüsteemi sisse lülitada muusikalavastuste või kontsertide ajal või juhul, kui toimub lavastuse telesalvestus (neist üksikutest juhtudest teavitatakse publikut eelnevalt teatri kodulehel).

Info:
Tallinna Linnateater
Lai 23, 10133 Tallinn
e-post: linnateater@linnateater.ee
www.linnateater.ee
Valvelaua tel 665 0850, 665 0950
Kassa tel 665 0800

Eesti Draamateater

Eesti Draamateatri Suures ja Väikeses saalis on võimalik kuuldeaparaadiga inimestel kasutada induktsioonisilmust, mis on seotud saalis asuva helivõimendusega ja mis võimaldab vaegkuuljatel paremini kuulda laval toimuvat. Süsteemi kasutamiseks peab kuuldeaparaat olema varustatud vastava programmiga, mis võimaldab induktsioonivälja vastuvõttu ja teater annab omalt poolt vastuvõtja, mille saab etenduse ajaks kaela riputada. Vaegkuuljatel, kes ei kasuta kuuldeaparaati, on võimalus kasutada helivõimendit koos kõrvaklappidega. Induktsioonisilmuse ja kõrvaklappide saamiseks palume pöörduda enne etenduse algust publikuteenindaja poole. Paremini toimib induktsioonisilmuse kasutamine saalide eesosas ja lavale vaadates paremal pool saaliosas.

Eelnevalt broneerib piletid sobivasse istekohta ja vastab küsimustele teenindusjuht Kristin Viljamaa kristin.viljamaa@draamateater.ee, telefon 53 308 907.
Vaegkuuljatele kehtib erivajadustega teatrikülastajate soodustus -20% täispileti hinnast.
Rohkem infot teatri kohta: http://draamateater.ee/piletiinfo

Silmusega koosolekuruumid

 • Sotsiaalministeeriumi nõupidamisruum
 • Eesti Puuetega Inimeste Koja suur saal
  Hoone ja ruumid on ligipääsetavad, suures saalis on vaegkuuljatele silmuskontuur.
  Asume Tallinna kesklinnas, Toompuiestee 10.  Auto on võimalik parkida maja hoovi tasuta. Kohale saab tulla trolliga nr 1 ja bussiga nr 40.

Muud asutused

Tallinn

 • Ülemiste keskus – infolaud
 • Tallinna botaanikaaed ( audiogiid)
 • Lasnamäe Linnaosa Valitsus – infolaud ja suur saal
 • Mustamäe avatud Noortekeskus
 • Nõmme Kultuurikeskus – infolaud ja suur saal
 • Nõmme Sotsiaalmaja
 • Pirita Linnaosa Valitsus – Päevakeskus – infolaud ja suur saal
 • Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet – koosolekute saal;
 • Ministeeriumide ühishoone – üks koosolekute saal;
 • Põhja- Tallinna Sotsiaalkeskus
 • Eesti Meremuuseum – Paks Margareeta (kõik kolm korrust) + kassad + audiogiid
 • Tallinna Puuetega Inimeste koda
 • Eesti Puuetega inimeste koda (mittestatsionaarne)

Pärnu

 • Pärnu bussijaam – kassa

Tartu

 • Tartu Pauluse kirik

Võru

 • Võrumaa Vaegkuuljate Ühing (mittestatsionaarne)

Saaremaa

 • Kuressaare Puuetega inimeste koda