Anneta fondi

Uno Taimla nimeline fond

Fondi tutvustus

Fondi eesmärk on Eesti vaegkuuljate toetamine ja organisatsioonilise koostöö arendamine. Uno Taimla, kelle järgi fond nime sai, oli mees, kes asutas vaegkuuljate organisatsioonid ja võitles kuulmispuudega inimeste heaolu eest aastakümneid. Tema elutöö jätkamiseks soovivad Eesti Vaegkuuljate Liit ja Uno Taimla perekond vastloodud fondi kaudu koguda raha kuulmispuuetega inimeste toetamiseks. Fondi kogutud raha kasutatakse sihtotstarbeliselt vastavalt kinnitatud statuudile ning selle kasutamine on läbipaistev ning avalik.

Täname kõiki, kes on juba praegu fondi annetanud! Teie toetus on meile väga oluline.

Fondi eesmärk: Koguda raha kuulmisbussi käigus hoidmiseks

Eesti Vaegkuuljate Liit on Uno Taimla Fondi kaudu kogunud sihtotstarbelisi annetusi alates 2016.aastast Kuulmisbussi käivitamiseks.

Eesti Vaegkuuljate Liit soetas annetajate abiga 2021.a. suvel väikebussi, mis kohandati ümber Kuulmisbussiks ning osteti aparatuur kuulmisskriiningu tegemiseks.  Kuulmisbussi on tagatud ligipääs ka liikumispuudega, ratastoolis inimestele.

Suur-suur tänu kõikidele annetajatele!

Nüüdsest saab Kuulmisbuss koos esmatasandi kuulmisnõustajatega tulla Eestimaa küladesse, linnadesse, ettevõtetesse, üritustele pakkudes võimalust mõõta oma kuulmistaset ja saada teavet kuulmislanguse ja igapäeva toimetulekuga seotud teenustest.
Kuulmisbussis teeb spetsiaalse väljaõppe saanud esmatasandi kuulmisnõustaja kuulmisskriininguid – mõõdab kuulmist.

Minimaalne valmidus Kuulmisbussi käivitamiseks on meil nüüd olemas. Küll aga on veel suur vajadus koguda täiendavaid annetusi, et hankida Kuulmisbussi:

  • arvuti,
  • printer,
  • helikindel ümbris/seinad kuulmisskriingu tegemiseks,
  • teavitusmaterjali,
  • seinetega välitelk ja toolid, et nõustamist saaks teha ka bussist väljaspool iga ilmaga

ning toetada Kuulmisbussi tegevust:

  • vabatahtlike esmatasandi kuulmisnõustajate majanduskuludeks (toitlustamine, transport, majutus) Kuulmispäevadel maakonnas
  • bussi kütuseks, et Kuulmisbuss jõuaks igasse maakonda.

Kuulmisbussi saab toetada nii ühekordse annetusena või teha püsiannetus:

KUULMISBUSS

Loe lähemalt kuulmisbussi kohta, tutvu graafikuga ning soovi korral broneeri kuulmisbussi külastuse aeg! Tutvu bussiga

Annetamine otse Eesti Vaegkuuljate Liidu arveldusarvele

Oleme tänulikud igaühe toetuse eest. Fondi saab annetusi teha pangaülekande teel, Swedbanki konto nr: EE742200221050525437, makse saaja Eesti Vaegkuuljate Liit, selgituseks võib kirjutada näiteks “Annetus vaegkuuljatele“. Kui soovite annetuse eest tulumaksu tagasi saada, märkige selgitusse ka oma isikukood. Annetada saab ka sularahas Eesti Vaegkuuljate Liidu kontoris, selleks on seal olemas spetsiaalne annetuskast. NB! Makse saaja ei ole fond vaid “Eesti Vaegkuuljate Liit”

Täname annetuse eest meie hõbesponsoreid:

Andrus Helenurm, Birgitta Samuelsson, Carl Richard Pucci, Diana Legušs, Ene Oga, Epp Alatalu, Eva-Maare Jaeski, Helen Ruul Kristensen, Henri Ruul, Järvamaa Vaegkuuljate Ühing, Johannes Siidra, Kadi Särgava, Kai Põldvee-Mürk, Kaia-Liisa Jõesalu, Katrin Lapina, Kristo Roosileht, Külliki Bode, Leo-klubi Laagri, Mait Liivapalu, Merike Freienthal, Merle Arro, Monika Heinmaa, Ove Pärn, Pärnu Vaegkuuljate Ühing, Pille Ruul, Piret Aus, Põlva Vaegkuuljate Ühing, Riina Piigli, SA Ugala teater, Saaremaa Vaegkuuljate Ühing, Sirje Küttis, Sven Gustav Ankar, Swedbank, Tartu PIK, Tartumaa Vaegkuuljate Ühing, Tallinna ja Harjumaa Vaegkuuljate Ühing, Tiiu Rinaldo, Tom Rüütel, Üllar Maikalo, Ülle Jaansalu, Uno Aava, Urmi Sinisaar, Valga Vaegkuuljate Ühing, VDNR suveseminaril osalejate annetused, Võrumaa Vaegkuuljate Ühing

Südamlik tänu ka kõikidele anonüümsetele annetajatele!